landhaus masuren
Costa Blanca - Hiszpania: uroczy dom w górach i blisko morza
O nas
Dom
Kuchnia letnia
Okolica
Cennik
Dojazd
Galeria
Rezerwacja
Kontakt

 

 

Okolica

Nasz dom znajduje się w jednym z najpiękniejszych zakątków Wybrzeza Costa Blanca w Hiszpanii. Klimat jest wprost idealny. Latem, gdy w całej Hiszpanii jest gorąco tutaj w górach jest jednak parę stopni chłodniej i wieje przyjemny wiatr. Natomiast jesienią i zimą panują tu temperatury około 18-25 stopni. Mieszkamy na wysokości 145 m n.p.m., ale w odległości zaledwie 8 Km od wybrzeża, które nie jest jeszcze tak zdewastowane przez przemysł turystyczny jak okolice Benidorm czy Calpe.

W górach, w najbliższej okolicy jest mnóstwo szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. W odegłości 20 minut jazdy samochodem leży urocze miasto Denia, z którego odpływają promy na Ibizę - wyspę widać bardzo dobrze przy dobrej pogodzie z naszych tarasow - i na Majorkę. W promieniu kilkunastu kilometrów od domu znajduja się liczne ciekawe miejsca jak:
- jaskinie i prehistoryczne malowidła naskalne w Cova de Rull, Cove de Llaguar, czy w dolinie wyschniętej rzeki Ebo.
- urocze miasteczka i wioski jak Xalo ze świetną bodegą, gdzie mozna niedrogo zaopatrzyć sie w dobre hiszpańskie wina z regionu, czy średniowieczna wioska Forna z mauretańskim zamkiem z XV wieku. Także Adsubia, Orba czy Sagra położone w żyznej dolinie upraw cytrusowych i położony już na wysokości kilkuset metrów szlak pieknych małych miasteczek koło Val d`Ebo,
- termalne wody w Font de Burro o leczniczych właściwościach- można od nas dojechac rowerem po płaskim terenie rezerwatu ptactwa wodnego Parc Oliva-Marjal
- szerokie i ciągnące się kilometrami plaże miedzy Denia a Olivą
- wybrzeże skaliste w okolicach Marairy z takimi ciekawymi miejscami jak Cap Nou, Cap Antonio i ciekawymi historycznymi miastami jak Javea czy Benissa.
- wielkomiejska, bogata w tradycję Valencia ze swoją wspaniałą Starówką, nowoczesną architekturą i przebogatą ofertą kulturalną jest niecałą godzinę drogi wygodną autostradą.

Na miejscu mamy sporo materiałów informacyjnych na temat okolicy. Sami od paru lat dopiero odkrywamy coraz to nowe miejsca i w dalszym ciągu jesteśmy zauroczeni krajobrazem, historią i życzliwymi ludzmi, którzy tu mieszkają.

Poniżej kilka zdjęć z najbliższej okolicy. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.

MontPego
widok na Pego
Widok na Monte Pego
Pego
Pego
kierunek Adsubia
kierunek Forna
benita
okolice Benitaxell
okolice Morairy
Altea
Denia
Altea
Denia
valencia
alicante
Walencja
Alicante